Dom świadczy o właścicielu, jest to sprawa bezsporna. Jak więc chcemy być postrzegani – jako osoby wybierające sprawdzone rozwiązania, czy może otwarte na nowości? Jak widzimy własną osobę? Nawet gdy nie mamy zdolności graficznych, do narysowania realistycznej symulacji wystroju, starczy nam wyobraźnia. Przed rozpoczęciem musimy dać sobie moment na relaks, a później najkorzystniej przebywając w przestrzeni którą staramy się umeblować, zastanowić się nad wykończeniem wnętrza.

Już na początku, wejściowe drzwi zewnętrzne kreują przewidywania względem tego, co zobaczymy wewnątrz. Czy dominujący jest styl współczesny, czy może klasyczny?

Przyjmijmy, że wchodzimy przez drzwi, co ukazuje się naszym oczom? Czy to jest znaczna przestrzeń, czy może nastrojowy przedpokój. W pierwszym wariancie, na kurtki i buty bardzo dobrze sprawdzi się zabudowana szafa z jednobarwnym frontem. Natomiast w drugim, wyposażenie holu wiklinowymi koszami, ciekawy haczyk na płaszcze i wygodne siedzisko.
Z perspektywy gościa, bardzo ważny jest duży pokój. Natychmiast rzuca się w oczy stół do jadalni, na ile gości jest przewidziany i czy ma tradycyjny kształt owalny. Mówi to o komunikatywności, a także pragmatyczności gospodarza.

Intensywny kolor akcentujący ścianę

Niemniej jednak, dla nas najistotniejszym miejscem w domu wydaje się być sypialnia. Dziecinne sypialnie powinny być dopasowane do wieku potomstwa, ale nasza – do indywidualnych preferencji. Przedmiotem potrzebującym największą ilość miejsca, jest zazwyczaj łóżka do wstawienia w sypialni. To jaki jego typ się nam podoba, podkreśla między innymi charakterystykę naszego temperamentu. Patrząc praktycznie, trzeba także zdecydować, jaka aranżacja sprzyja nastrojowi, aby odpoczywać. Wybrany zostanie wystrój buduaru, czy minimalistyczny?

To rzecz jasna tylko podpowiedź. Każdy wie najlepiej jakie miejsca w domu i meble, mają dla niego duże znaczenie. Łóżko do sypialni, czyli jak postrzegamy siebie. Stół do jadalni – towarzyskość, oraz drzwi wejściowe zewnętrzne – to jak chcemy być odbierani. Zaproponowane przykłady są w pewien sposób uniwersalną wskazówką. Pomysłów dla naszej fantazji możemy szukać w prasie, internecie, ale po pierwsze we własnym wnętrzu.

Źródło: Wnetrza ze smakiem