Nasze mieszkanie lub dom to miejsce, w którym przeważnie spędzamy najwięcej czasu. Z tego względu jego wystrój jest dla nas niejednokrotnie niezwykle istotny – pomaga ukazać naszą osobowość, wytworzyć wokół siebie przymilne otoczenie, zyskać kontrolę nad fragmentem rzeczywistości. W tym celu poszukujemy niebagatelnych elementów aranżacji wnętrz – designerskich mebli, innowacyjnych lampeczek, niezwykłych dodatków do ozdoby wnętrz.

Ekskluzywne meble oferują unikatowość, albowiem są tworzone na zamówienie i występują na ogół w krótkich seriach. Gdzie poszukiwać i jak zdecydować się na eleganckie meble do mieszkania bądź biura? Czy szykowne fotele i designerskie krzesła mogą kosztować niewiele? I co najistotniejsze, czy ekskluzywne meble stylowe to tylko wygląd, czy też wygoda?

Czy dobrym wyborem są ekskluzywne meble od projektanta?

aranżacja4

Źródło: lampyilampki.pl

W zasadzie każda decyzja będzie dobra, o ile stylistyka, jaką odznaczają się wybrane przez nas eleganckie meble, odpowiada naszym gustom. Warto jednak zwrócić uwagę na materiały, z których zrobiono ekskluzywne meble biurowe lub ekskluzywne fotele i krzesła przeznaczone do mieszkania. O klasie fotela bądź krzesła nie świadczy tylko jego wygląd, ale również skrupulatność wykończenia i jakość użytych materiałów. Słaba jakość skóry bądź drewna może zmarnować wygląd nawet najcudowniejszego mebla. Odmienną sprawą są trendy w designie, które również ulegają zmianie. Choć styl w dekoracji wnętrz nie zmienia się tak prędko jak moda na ubrania, niemniej jednak też i designerskie meble podlegają przemianom. Gdy nastawiamy się na ekskluzywne meble stylowe na lata, powinno się wybrać designerski fotel albo krzesło o bardziej uniwersalnej, klasycznej stylistyce. Aspekt, który również musimy wziąć pod uwagę, to kwestia tego gdzie ulokujemy nasze designerskie fotele oraz krzesła. Jeżeli zakupujemy luksusowe meble do domu, ogranicza nas wyłącznie nasze własne poczucie dobrego smaku. Natomiast eleganckie meble biurowe będą stanowić wizytówkę przedsiębiorstwa w stosunku do jej klientów.

Czy tanie fotele designerskie są tak samo dobre jak te drogie?

Lampyilampki.pl - oświetlenie

Źródło: Lampyilampki.pl

Meble produkowane na zamówienie każdorazowo będą droższe od seryjnej produkcji, tym bardziej, kiedy produkuje się je ręcznie, co zabiera też więcej czasu niż wyprodukowanie mebli na taśmie w fabryce. Powoduje to, że designerskie meble częstokrotnie są nieco droższe od oferty proponowanej w sklepach meblowych. Niemniej jednak za tą wyższą ceną idzie zwykle o wiele lepsza jakość wykonania i trwałość, a przede wszystkim charakterystyczna stylistyka, której nie da się skopiować w towarach masowych. Eleganckie fotele od najlepszych projektantów posłużą nam przez wiele lat i także wówczas będą reprezentować się tak samo dobrze jak na samym początku. Innymi słowy inwestycja ta powinna przynieść nam korzyść, w postaci oryginalnego wyglądu salonu, gabinetu albo biura, którego mnóstwo osób będzie nam zazdrościć. Gdy chodzi o zakres cenowy, to ewidentnie górna granica ceny jest uzależniona od renomy twórcy designerskich mebli, natomiast jest możliwy zakup designerskiego krzesła albo fotela najwyższej jakości za cenę oscylującą wkoło 400-600 złotych, aczkolwiek oczywiście najlepsze sztuki mebli stylowych liczone są w tysiącach, jeśli nie w dziesiątkach tysięcy.

Luksusowe meble stylowe to wysoka jakość i komfort

W przypadku foteli i krzeseł oprócz wyglądu ewidentnie najistotniejsza jest ich wygoda. Designerski fotel musi być nie tylko ładny, ale także sprawiać, że siedzenie w nim jest samą przyjemnością. Projektanci wykonujący designerskie fotele i ekskluzywne krzesła traktują tę kwestię szczególnie. Można mieć pewność, że wystawne meble są ergonomiczne i komfortowe. Projektantami designerskich mebli są z reguły absolwenci wzornictwa przemysłowego, którzy studiują również zagadnienia wygody dla użytkownika, wprowadzając amortyzujące elementy, specjalnie ukształtowane oparcia, zagłówki oraz podłokietniki. Wykwintne meble biurowe są dodatkowo zaopatrzone w kółka, które ułatwiają korzystanie z designerskiego fotela dla prezesa albo dyrektora przy biurku.