Obecnie jest dobry czas na renowację mieszkania. Właściwie malowania wnętrz w czasie nadchodzących dni nie proponuję, bo trudno wietrzyć pokój, gdy na zewnątrz plucha, ale można zmienić drzwi wewnętrzne. O ile nie masz pojęcia, jakie elementy są ci potrzebne oraz ile kosztują, ten poradnik jest stworzony dla ciebie. Dowiesz się z niego, jaką funkcję pełnią i ile kosztują listwy przypodłogowe PCV oraz inne istotne przedmioty.

Autor: INVADO

Drzwi przesuwane to niezwykle intrygujący i praktyczny konstrukt rodem z orientalnej architektury. Takie rozwiązanie to wielka oszczędność przestrzeni – skrzydło drzwiowe po otwarciu nie zawłaszcza cennych metrów w pokoju. Surowców, z których są zrobione oraz wzorów jest naprawdę mnóstwo. Świetnie wyglądają drzwi przesuwne choćby ze przydymionego szkła. Rachunek za kupno takich drzwi oscyluje między pięćset a 1000 złotych.

Listwy przypodłogowe pcv są bardzo istotne do wykończenia projektu. Proponuję ten surowiec dlatego, że jest solidniejszy od tradycyjnych, drewnianych listw. Koszta listew w sklepach nie przekraczają kilkudziesięciu złotych.

Drzwi szklane to ciekawe rozwiązanie. Powinny trafnie się komponować z generalnym wystrojem lokalu. Nieźle wpasują się do pokoju urządzonego w stylu utylitarnym. Szkło dobrze wygląda w duecie z metalem, trzeba o tym nie zapominać. Drzwi szklane są warte od sześciuset złotych w górę. Dla śmiałych projektantów polecam drzwi witrażowe.

Drzwi wewnętrzne Gwinea

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Zawiasy regulowane to produkt w sumie nieodzowny przy montażu drzwi, dlatego nie wolno zapomnieć o ich zakupie. Ten rodzaj zawiasów odznacza się sporą uniwersalnością oraz użytecznością. Właściwe zawiasy dostaniesz już za kilkadziesiąt złotych: invado.pl/aktualnosc/nowe-zawiasy-regulowane-expert

Ościeżnice to zwykłe futryny. Absolutnie kluczowy zakup przy remoncie. Powinny być przystosowane technicznie i barwą do instalowanych skrzydeł drzwiowych. Porządne ościeżnice do drzwi różnych typów kosztują od 200 złotych. Droższe rodzaje, wyróżniające się chociażby ognioodpornością, potrzebują większej sumy – od sześciuset złotych i wiecej. Na tym przedmiocie bez dwóch zdań nie warto oszczędzać.