Dużo z nas mierzy się z tematem budowania własnego domu. Jedni zlecają całość wyspecjalizowanym firmom, inni sami biorą się za układanie cegieł. Jeszcze inni szukają pomocy w internecie. Profesjonalne projekty domów i nie tylko znajdują się w portalu budowlanym Projektoskop.|Portal Projektoskop to w głównej mierze rozbudowana wyszukiwarka, gdzie można znaleźć różnorodne projekty domów.

Portal budowlany Projektoskop to przede wszystkim rozbudowana wyszukiwarka, gdzie można zobaczyć różnorodne projekty domów.

Znajdują się tu najlepsze projekty domów sporządzone przez zawodowe firmy projektowe. Są świetne dla osób, które interesuje budowa domu od podstaw (co opisane jest tutaj). Baza zawiera przykładowo projekty domów parterowych, tanie domy czy nowoczesne projekty domów.

Każdą budowę domu musi poprzedzić dobrze wykonany projekt. Są jednak niektóre rzeczy, które dotykają każdego i nie zależą od stopnia zaangażowania we własną inwestycję.

Projekt domu Murena pracowni MTM STYL

Warunki cieplne budynku to przede wszystkim interes tego kto będzie w nim mieszkał a nie ekipy budowlanej, ich interesują jak najniższe koszty postawienia budynku, tymczasem ocieplenie o którym piszemy to tylko pare procent całkowitych kosztów. A kiedy zrozumiemy, że ocieplenie budynków to jeden z najistotniejszych tematów decydujących o przyszłym komforcie mieszkania, z przyjemnością skupimy się na tym elemencie inwestycji. Tak naprawdę nie ważne jest to czy paszport energetyczny będzie koniecznym elementem przy odbiorze budynku. Ważne, żebyśmy my czuli się w nim wygodnie. Na pewno temperatura, którą będziemy odczuwać w środku będzie miała dla nas, jako mieszkańców, duże znaczenie.

Budowniczowie zwracają szczególną wagę na tzw. współczynnik przenikania ciepła. Co z tego, kiedy to cząstkowe spojrzenie nie potrafi objąć szerzej problemu jakim jest komfort cieplny. Nic nie da super-pustak o właściwościach lepszych od metra styropianu, kiedy wiązanie murarskie umożliwiają niezależny przepływ zimna (fachowo powinno mówić się przepływ ciepła, ale trudno użyć tego sformułowania w stosunku do prawdziwego, przenikającego chłodu). Dlatego oprócz samych materiałów i ścian ważne jest ocieplanie reszty elementów. Decydujemy się więc o na zakup energooszczędnych drzwi i okien, fachowe i nowoczesne ocieplanie stropów. Aktualnie jest to zawsze brane pod uwagę gdy chodzi o projekty domów nowoczesnych takich jak na projektoskop.pl.

W należycie zabezpieczonym przed zewnętrznymi czynnikami wnętrzu możemy zadbać o dalsze podniesienie komfortu przebywania w nim. Miłe w używaniu z pewnością jest ogrzewanie podłogowe . Pozbywamy się kaloryferów i równocześnie zapewniamy sobie ciepło tam, gdzie go najbardziej potrzebujemy – czyli w stopach. Brak kaloryferów docenią wszyscy, którzy projektują nowoczesne wnętrza. Modna sypialnia nie zniesie w swoim wnętrzu kaloryfera. Również niektóre rośliny, czy meble nie mogą znaleźć się w bezpośrednim sąsiedztwie żeberek. Ogrzewanie podłogowe niweluje nam te wszystkie problemy. Trzeba dać sobie również spokój z przesądami o niemożliwości zastosowania parkietu czy dywanów, przy takim ogrzewaniu. Takie przegrody jedynie nieco zwalniają przepływ ciepła, ale z pewnością nie przeszkadzają w ogrzaniu pokoju. Mit o „rozchodzącym” się parkiecie również znika, kiedy zdamy sobie sprawę z tego, że temperatura wody w ogrzewaniu podłogowym jest nie większa niż 40 stopni. Jest to dużo praktyczniejsze niż takie ogrzewanie olejowe (przykład na projektoskop.pl). Można przeczytać sporo porównań w internecie na ten temat.

W takim wnętrzu przydadzą się naprawdę ładne mebelki. Dużo współcześnie jest ich producentów w Polsce i czy to będą meble Black Red White czy z IKEA, jest bez znaczenia. Ważne, żeby zwrócić uwagę na konkretny model i jakość jego wykonania.

Źródło: projektoskop.pl