Dzięki znacznemu zaciekawieniu udziałowców Wrocławiem, miasto to zaczęło się dynamicznie rozwijać. Zaraz po stolicy naszego kraju jest ono dziś jednym z największych rynków powierzchni biurowych w w naszym kraju. Dzieje się tak także, dlatego, albowiem Wrocław jest znakomicie usytuowany.

Dzięki bardzo dużemu zaciekawieniu udziałowców Wrocławiem, miasto to zaczęło się żwawo rozwijać. Zaraz po stolicy naszego kraju jest ono dziś jednym z największych rynków powierzchni biurowych w Polsce. Dzieje się tak także, dlatego, gdyż Wrocław jest bardzo dobrze położony.

Siedziba nie tylko w stolicy

Bardzo często oddziały tworzone są w okolicy największych miast. Kraków, Wrocław czy Katowice to najpopularniejsze wybory wśród firm z zagranicy. Jak widać nie tylko Warszawa jest popularna wśród inwestorów. Powodem tego są wysokie koszty wynajęcia biura i najwyższe koszty pracy w Polsce. Inwestorzy preferują otwierać oddziały w pobliżu innych miast, gdzie dostępna jest ta sama kadra z tak samo wysokim poziomem wykształcenia, natomiast o wyraźnie mniejszych wymaganiach finansowych. Wystarczy sprawdzić ogłoszenia – lokale do wynajęcia we Wrocławiu są o ok.35 % tańsze niż w stolicy.Jeszcze jednym plusem są rzecz jasna cały czas tworzone SSE, gdzie przedsiębiorstwa zaczynające działalność mogą płacić trochę niższe podatki. Wrocław na siedzibę firmy

biuro

Autor: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Źródło: Zehnder Polska Sp. z o.o.

Związane jest to z bezpośrednim połączeniem drogowym z takimi zagranicznymi miastami a raczej stolicami jak Praga, Berlin czy też Wiedeń. Naturalnie też jest bezpośrednie połączenie ze stolicą naszego państwa. W związku z tym cały czas rośnie zaciekawienie Wrocławiem najemców, którzy poszukują nowych siedzib. Mimo kryzysu są budowane ciągle nowe powierzchnie biurowe we Wrocławiu, które mają do zaoferowania o wiele lepsze standardy aniżeli te, które zostały wybudowane nie tak dawno. Te lepsze standardy to na przykład podwieszane sufity, monitoring budynku czy też współczesne systemy przeciwogniowe. Biura te są współcześniejsze i w większym stopniu luksusowe.

Zwróć się do specjalisty

Kiedy chcemy wynajmować swoje mieszkanie warto skorzystać z pomocy przedsiębiorstw zajmujących się tym. Gdy poszukujemy biura do wynajęcia, na pewno nam pomogą. Ich usługa polega na kompleksowej usłudze wynajmu, czyli sporządzenie oferty, prezentacja lokalu mieszkalnego, odnalezienie najemcy, sprawdzenie go, spisanie umowy, pobór opłat w trakcie najmu. W chwili gdy najemca zrezygnuje czy też zakończy najmowanie naszego mieszkania to przedsiębiorstwo to zrobi finalny protokół, rozliczy się z opłat licznikowych a następnie uzyska nowego najemcę. Dzięki temu mamy pewność, że mieszkanie nasze zostanie najęte właściwym i zweryfikowanym najemcom. Również przedsiębiorstwo to daje nam gwarancję na ciągłość najmu.

Wynajem lokali we Wrocławiu czy też innym mieście wymaga znajomości konkretnych czynności prawnych. To czasami powoduje obciążenie znacznym niebezpieczeństwem, gdy sami na własna rękę chcemy zająć się najmem. Prócz tego jest to czynność wymagająca sporej ilości wolnego czasu i zobowiązuje do dyspozycyjności. Dlatego należy skorzystać z pomocy zawodowych firm. Korzystając z ich usług zdobędziemy dostęp do ich praktyki, wiedzy oraz drogocennych informacji. Wiele tego rodzaju przedsiębiorstw z łatwością można znaleźć poprzez internet.

źródło: Surfland