W każdej kuchni i łazience znajduje się mnóstwo koniecznych rzeczy. W kuchni to zawsze będą słoiczki z przyprawami, pudełka z mąką, solą, bułką tartą, opakowania makaronu, ryż, kasza, mnóstwo innych produktów spożywczych choćby puszkowanych, a ponadto jeszcze różnego typu narzędzia.

W każdej kuchni i łazience trzymamy wiele koniecznych rzeczy. W kuchni to zwykle będą słoiczki z przyprawami, pudełka z mąką, cukrem, bułką tartą, paczki makaronu, ryż, kasza, wiele innego typu produktów spożywczych choćby puszkowanych, a do tego wszystkiego jeszcze różnego rodzaju narzędzia.

cargo

Autor: mm-kuchnia.pl

Łyżki wazowe, łyżki cedzakowe, łyżki do makaronu, widelce do pieczeni, specjalistyczne sztućce, otwieracze do wszystkiego… Możemy w ten sposób pisać i pisać. Z tej racji główną zasadą w kuchennych szafkach jest idealna organizacja. Jeżeli wszystko znajduje się na swoich miejscach, we właściwych szufladach i panuje ład i porządek, z pewnością ułatwi nam to gotowanie, nawet gdy nie mamy na nie zbyt wiele czasu.

W uporządkowanej kuchni wszystko jest szybko dostępne i zawsze wiemy dokąd sięgnąć aby wyciągnąć konkretne naczynie, właściwą przyprawę czy potrzebną łyżkę. Każdą kuchnię, nawet małą można wspaniale zorganizować. Wykorzystujmy na przykład kosze cargo, które da się dostosować do naszych potrzeb, obrotowe półki w szafkach i wszelkie dostępne systemy przegródek do szuflad. Przyprawy można trzymać w zamkniętych słoiczkach na półce, wtedy będą nie tylko dostępne ale stanowić będą też element zdobiący wnętrza. Zwróćmy uwagę na mocowanie półek, by uniknąć wypadku w postaci urwania którejś z nich.

Jeśli segregujemy śmieci, co oczywiście warto robić wymyślmy dobry system. Dobrze przejrzeć kosze do szafek w ofertach producentów. Trzy oddzielne kosze na śmieci kuchenne różnego rodzaju ustawione we właściwym porządku pod zlewem zdecydowanie ułatwią to zadanie.

Warto pamiętać, że właśnie takie działania i wykończenie kuchni i pomieszczeń w ten sposób mocno polepszy nam jakość życia na co dzień. Ostatecznie raz kupione wyposażenie będzie służyć nam przez wiele lat. Jeśli odpowiednio wszystko wybierzemy przy projektowaniu domu, to dzięki temu zyskamy wielką oszczędność czasu, ale głównie wygodę użytkowania na co dzień. Pomyślmy jak często musimy wyciągać coś z szuflady, wkładać czy układać. Z prawidłowo zaprojektowaną kuchnią nie będziemy mieli kłopotów.

kosze w kuchni

Źródło: mm-kuchnia.pl

Taką samą organizację musimy również wprowadzić w łazience. Półki na kosmetyki wykorzystajmy na te najczęściej używane. Pozostałe chowajmy w szafce w idealnym porządku. W sklepach z akcesoriami znajdziemy mnóstwo systemów pomagających w utrzymaniu ładu. Dobrze zorganizowane szuflady sprawią, że nie zaginie nam żaden ukochany cień do powiek i że przed wyjściem na ważne spotkanie nie będziemy gorączkowo przekopywać stosu przedmiotów w szafce, by odnaleźć pomadkę, która z pewnością gdzieś jest, tylko do końca nie wiemy gdzie. Organizacja zdecydowanie upraszcza funkcjonowanie.

W przygotowaniu pomógł sklep Reling – akcesoria meblowe, dziękujemy.


Wyświetl większą mapę

Źródło: reling.pl