Renowacja kuchni zobowiązuje do przemyślenia jej przyszłego wystroju. Tanie meble kuchenne, vintage, a może odważna i niebanalna kuchnia? Nutka szaleństwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Nowoczesny wystrój ofiarowuje nieznane dotąd pomysłów. Nie trzeba trzymać się skostniałych zasad proponowanych przez styl i można śmiało poddać się tendencjom, dowolnie je scalając. Wystarczy wpisać „akcesoria meblowe sklep” i wyszukamy miejsce, którego potrzebujemy, oprócz pełnego konta.

Kuchnia otwarta na salon – tanie meble kuchenne

Kuchnia otwarta na salon to coraz częściej stosowane rozwiązanie. Nieduże metraże wymagają zespolenia kuchni z salonem – to najłatwiejszy sposób na wyeksponowanie przestrzeni. Zespolenie kuchni z jadalnią i salonem nie jest proste – wymaga dopracowania planu. Granicę między pomieszczeniami może wyznaczać jedynie linia podłogi: w kuchni warto skusić się na gustowne płytki. Innym rozwiązaniem okazuje się zaplanowanie fragmentu kuchni na ladę, która przy okazji powiększy miejsce do kuchennych aktywności tanie meble kuchenne.

tanie meble kuchenne

Ważne, żeby w ciasnej kuchni tak zaplanować ułożenie wyposażenia, żeby szafki zmieściły jak najwięcej, chroniąc nas w ten sposób przed nieporządkiem. Pomocne mogą być np. kosze obrotowe, które pomogą zachować wygodę użytkowania.

Ukryj kuchenny chaos

Kosze cargo to optymalna propozycja na zagospodarowanie miejsca w tanich meblach kuchennych. Te mobilne kosze do szafek ułatwiają przetrzymywanie niewielkich przedmiotów. Głębokie szafki i szuflady to jeden z niewielu sposobów na ogarnięcie garnków i sprzętów kuchennych.

Kuchnia pełna niespodzianek

Tanio kupione meble kuchenne sprawdzą się dobrze w nowoczesnych wnętrzach – to wyraziste i odważne formy oraz kolorystyka. Interesującym połączeniem jest biały i czarny. Wydaje się, że czarna kuchnia nie może okazać się przyjemnym miejscem na chwilę wytchnienia dla całej familii, ale odpowiedni pomysł, pomaga dobrze wykorzystać ten kolor. Eleganckie wnętrze w czerni idealnie łączy się z jasnymi ścianami i chromowanymi dodatkami. Skromne pomieszczenie nie będzie wyglądało pretensjonalnie, a dekoracje wybrane bez przesady zadecydują o charakterze kuchni. Błyszczące meble z płyty uzupełni nowoczesny sprzęt AGD: czarna lub srebrna lodówka może okazać się świetnym pomysłem.

Modernistyczna kuchnia to również mocne odcienie w tym pomarańcz, ostra zieleń i kobalt. Wybór zależy od kreatywności mieszkańców