Chcąc rozplanować urządzanie mieszkania istotne jest zastanowienie się nad jego przyszłym przeznaczeniem. Przeminął okres, w którym wymyślne wzory i desenie stanowiły o zajmowanej pozycji w społeczeństwie. Dziś liczy się wolna przestrzeń – szkoda instalować w domu rzeczy, które nie są nam potrzebne.

Chcąc rozplanować urządzanie mieszkania istotne jest zastanowienie się nad jego przyszłym przeznaczeniem. Minęły już czasy, kiedy to ornamentowy przepych i gobeliny na ścianach były wyznacznikiem statusu społecznego. Dziś liczy się wolna przestrzeń – szkoda instalować w domu rzeczy, które nie są nam potrzebne.

loft

Autor: creative location
Źródło: http://www.flickr.com/

Istotne jest, aby zaopatrzyć się w urządzenia, które są nam naprawdę potrzebne. Nie oznacza to jednak, że całkowicie musimy zrezygnować z bibelotów wizualnie ocieplających wnętrze- róbmy to z umiarem. Aby ułatwić sobie sprzątanie mieszkania dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w różnego rodzaju pudełka i skrzynki ozdobne, w które włożyć można wszystkie szybko brudzące się drobiazgi. Są one bardzo funkcjonalne, a dobrane w odpowiedniej kolorystyce dodadzą uroku naszemu wnętrzu.

jakie kolory wybrać
Urządzanie mieszkania powinno być dobrze przemyślane- od doboru mebli po zdecydowanie, jakiego koloru chcemy mieć ściany. Mając małe mieszkanie warto zdecydować się na jasną kolorystykę. Wizualnie powiększą one pokoje. Mając duże pomieszczenia, warto pomalować ściany na intensywniejsze odcienie. Decydując się jednak na takie gamy kolorów nie możemy zapomnieć o specjalnym oświetleniu wnętrza.

Dekoratorzy wnętrz
Jeżeli nie czujemy się na siłach do urządzania swojego mieszkania, lub boimy się, że zamiast unikalnego stylu wyjdzie nam coś, na co sami nie będziemy potrafili patrzyć, zatrudnić możemy ekspertów w tej dziedzinie. wnętrz nie omijając niczego}. Możemy im całkowicie zaufać i zdać się na ich profesjonalizm, udzielając tylko kilku wskazówek co chcemy lub czego nie chcemy zmienić w swoim mieszkaniu.